●ƒσяυм нσтgσσ●
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dersler, Proğram Arşivi, Oyun Dünyası, Bilgisayar Teknolojileri ve İnternet, Kültür - Sanat - Tarih, Dizi - Sinema ve Televizyon Dünyası, Müzik, Spor, Güncel Haberler..

RTÜK sek sek öğretecek Empty  AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
saat
En son konular
» Sizce En Güzel Türk Yemegi Hangisi
RTÜK sek sek öğretecek EmptyC.tesi Mart 14, 2009 12:36 am tarafından nos__

» Lütfen Küfür İçerikli Msjlar Kullanmayınız.!
RTÜK sek sek öğretecek EmptyÇarş. Ara. 17, 2008 4:56 pm tarafından nos__

» 20 Temmuz 2008 - PAİNTBALL Turnuvası
RTÜK sek sek öğretecek EmptyPaz Tem. 20, 2008 9:06 pm tarafından nos__

» İsİmlerİnİzzz....
RTÜK sek sek öğretecek EmptyC.tesi Tem. 19, 2008 9:02 pm tarafından nos__

» Galatasaray -bilgiler-
RTÜK sek sek öğretecek EmptyC.tesi Tem. 19, 2008 7:54 pm tarafından nos__

» rap your body beat
RTÜK sek sek öğretecek EmptyPerş. Tem. 17, 2008 11:05 pm tarafından nos__

» ZEKERİYA BEYAZ'IN TELEFONUNUN DİNLENDİĞİNE YÖNELİK İDDİA AÇIKLIĞA KAVUŞTU
RTÜK sek sek öğretecek EmptyPerş. Tem. 17, 2008 9:31 pm tarafından nos__

» TECRÜBELİLERDEN TAKTİK ALIYORLAR
RTÜK sek sek öğretecek EmptyPerş. Tem. 17, 2008 9:29 pm tarafından nos__

» 32 YIL SONRA ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI
RTÜK sek sek öğretecek EmptyPerş. Tem. 17, 2008 9:26 pm tarafından nos__

web counter

RTÜK sek sek öğretecek

YazarMesaj
nos__
Admin
Admin
nos__

Erkek

RTÜK sek sek öğretecek Empty
MesajKonu: RTÜK sek sek öğretecek   RTÜK sek sek öğretecek EmptyPtsi Tem. 14, 2008 7:22 pm

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), büyük şehirlerde artık unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarını tanıtan bir film hazırlattı.

RTÜK çocuk web sayfası ile Üst Kurul'un internet sitesine konulan filmde; seksek, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, bezirgânbaşı, topal karganın aralarında bulunduğu 20 oyun yer alıyor. Akıllı işaretler uyarıcı sembol sistemi, medya okuryazarlığı dersleri, çocuklar için internet güvenliği ve RTÜK çocuk web sitesi gibi çocuklara yönelik faaliyetler yürüten RTÜK, yeni bir çalışmayla geleneksel oyunları tanıtım filmi hazırladı. Çocukları yaşadıkları doğal ortamlarında arkadaşlarıyla birlikte oyun oynamaya özendirmek amacıyla Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden derlenmiş geleneksel çocuk oyunlarından oluşan tanıtım filmi, 'www.rtukcocuk.org.tr' web sayfasına ve 'www.rtuk.org.tr' adresindeki RTÜK internet sitesine yerleştirildi. Özgün bir senaryosu olan ve RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın kısa bir konuşmasıyla başlayan tanıtım filmi, süresi 2 ile 10 dakika arasında değişen 20 geleneksel çocuk oyunundan oluşuyor. Filmde, çocukların bahçe ve parklarda arkadaşlarıyla birlikte keyifle oynayabilecekleri; bezirgânbaşı, hacıyatmaz, pembe nine, mendil kapmaca, ben çarşıya gittim, seksek, yedi kiremit, sekiz kuyulu taş, yattı kalktı, uçak, cırtcak (dokuz taş), alaylar, sıçratan top, topal karga, yağ satarım, bal satarım, abu damya, eski minder, dönmece adlı çocuk oyunları tanıtılıyor. Geleneksel çocuk oyunları tanıtım filmi, evde, bahçede ve sokakta, arkadaşlarıyla birlikte aktif katılımı, paylaşımı gerektirdiği için çocukların daha aktif ve paylaşımcı olmalarını, dostluk, arkadaşlık ve sorumluluk duygularının gelişmesini, ayrıca sosyalleşmelerini sağlayıcı özelliklere sahip oyunlardan oluşuyor. Tanıtım filmindeki oyunların çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak nitelikte olmasına ve uygulanabilirliğine özen gösterildi. Oyunların bu nitelikte olup olmadıkları çocuk psikologları tarafından değerlendirildi.
https://myfrm.yetkin-forum.com

RTÜK sek sek öğretecek
1 sayfadaki 1 sayfası